באראט גרופ באראט גרופ
קבל מענק לרישום פטנטים

עקבו אחרינו

geva-barat - ג׳וב שופ - facebook

קרנות סיוע לעסקים

כל בעל עסק זקוק מידי פעם למרווח נשימה ולהזרמת מזומנים לצורך המשך פעילות ולמען התרחבות ורכישת סחורה. כאשר בעל עסק נמצא במקום כזה בו אין לו את האפשרות הכספית להמשיך לתחזק את העסק שלו, או שאין לו את הכלים הנדרשים לו לצורך התרחבות וביצוע מינוף של העסק. הוא בהחלט יוכל לחשוב על אפשרות של קרנות סיוע לעסקים. העזרה שהוא יקבל תאפשר לו להמשיך לתחזק את העסק ולגדול הלאה. ולהרחיב את מעגל הלקוחות שלו, או לכל הפחות, לשמור על הקיים.

המדינה לטובת העסקים

היות שהעסקים הקטנים והבינוניים חשובים לכלכלה של המדינה, בשל היותם תורמים למצב הכללי ומשפרים את מצב השוק. שכן מרבית העסקים בישראל הינם עסקים קטנים, זה אומר שהם משמעותיים מאוד לכלכלת המדינה. לצורך מתן מענה לעסקים שנמצאים בתקופת יובש של מזומנים הוקמו קרנות שונות שמטרתן להגיש את הסיוע הדרוש לבעלי העסקים הקטנים או הבינוניים, כך שהעסק יוכל להמשיך לפרוח ולתפקד היטב. וזאת כדי שחסר במזומנים לא יהיה גורם מתקיל שעלול להפיל את העסק ולגרום לו לדעיכה.

מהות העזרה

העזרה המוגשת לבעל העסק היא משתנה מקרן אחת לשנייה. גם תנאי הסף לצורך קבלת ההלוואה היא שונה מקרן לקרן. יש קרנות שנותנות לבעלי עסקים הלוואה בתנאים מועדפים. כך שבעל העסק יכול לקבל הלוואה משמעותית בעלות נמוכה ובתנאי החזר נוחים מהרגיל. יש גם קרנות סיוע לעסקים שמעניקות מענקים כספיים לבעלי עסקים.

אילו קרנות יש?

בתחום זה של קרנות הסיוע קיימות כמה קרנות פעילות. כאשר כל קרן פונה לקהל יעד ספציפי. יש קרן שמטרתה היא עידוד יצוא לחו”ל, לעומת קרן אחרת שמתמקדת בהודו ובסין. יש קרנות שמעודדות הקמת פרויקטים בינלאומיים וקרנות אחרות שדואגות לבעלי עסקים באזורים מסוימים בארץ.

הגשת בקשה

לצורך קבלת סיוע יש להגיש בקשה לקרן. כאשר אופן הגשת הבקשה שונה מקרן אחת לשנייה גם תנאי הסף והפרמטרים לאישור בקשת ההלוואה משתנים מקרן לקרן. כאשר כל קרן תעדיף לספק את ההטבה שיש לה להציע לחברה שמבטאה את האינטרסים של הקרן.

אופציות נוספות

יש כמובן עוד אופציות נוספות לפתיחת עסק ולהלוואה כשהאפשרויות הללו הן הלוואה מהבנק או מחברות אשראי. הלוואה מהבנק טומנת בחובה ריבית לא נמוכה ולא תמיד זה כדאי לעומת הלוואה מהמדינה, וחברות האשראי גובות עמלות עוד יותר גבוהות ומבקשות בטחונות רבים יותר. ההיגיון ברור, חברות האשראי לוקחות את ההלוואות הללו מהמדינה ומעבירות אותן הלאה, ובכדי שיעמדו בתנאי ההלוואה הן דורשות בטחונות משמעותיים יותר בכדי לכסות את עצמן. כל אחד יעשה את השיקולים שלו אך חשוב לבדוק את כל האופציות שישנן.

פתיחת עסק ובעיקר מימון לעסק זה דבר אפשרי והמדינה מנסה לעזור לעסקים חדשים כמו גם לעסקים קיימים. אם אתם בטוחים שיהיה לכם מאיפה להחזיר את ההלוואה יכול להיות שמשתלם לכם לקחת אחת כזו.

Share This:

השאר טלפון:

שיתופי פעולה