באראט גרופ באראט גרופ
קבל מענק לרישום פטנטים

עקבו אחרינו

geva-barat - ג׳וב שופ - facebook

פקטורינג, מהן התועלות של השיטה?

פקטורינג זו שיטה שמיועדת לבעלי עסקים שמחפשים לעצמם התנהלות רגועה יותר ומצב כספי נינוח יותר. היות וכל מי שמנהל עסק מגלה לחרדתו כי בעוד הוא מעניק ללקוחות שלו אשראי ופורס להם תשלומים גדולים למספר תשלומים, הוא עצמו נדרש לעמוד בפירעון החובות שלו ובתשלומים שלו במועד שנקבע. ואין התחשבות בכך שהוא את כספי הלקוחות שלו טרם קיבל. אז איך באמת הוא יוכל לשלם?

המענה למצוקה הזו – פקטורינג

בשביל לתת לבעלי עסקים כאלו מענה למצוקה המגבילה הזו נועדה שיטת פקטורינג. כאשר יש בדרך זו להועיל לבעל העסק ולעזור לו לגשר על פני ההפרשים הגדולים מידי של מועדי התשלום שלו ומועדי התשלום של הלקוחות שלו.

איך זה מתנהל?

פקטורינג הוא כלי פיננסי כזה בו הבנק קונה מבעל העסק, את החובות המסחריים השוטפים שלקוחות שלו חייבים לו עבור שרות שהעניקו להם או עבור מוצר שמכרו להם. בעצם צעד זה מעביר את החובות לבנק ואילו בעל העסק מקבל את הכספים הללו שהיו עד כה שלו באשראי, במזומן.

פקטורינג זו הלוואה?

פקטורינג זו לא הלוואה, היות שהאחריות על האשראי של החייבים אינה נשארת על בעל העסק, האחריות על תשלום החובות היא של הבנק. וזה אומר שאתה כבעל העסק בעצם לא קשור עוד ללקוחות הללו ולכספים שהם חייבים לך על העסקאות בעבר. מעתה זה קשור לבנק שמולו ביצעת עסקת פקטורינג.

יתרונות השיטה

לשיטה זו יש מספר יתרונות בולטים. ראשית אם כבעל עסק נקלעת למצב של חסר במזומנים וחוסר יכולת לפעול הלאה בגין חובות של לקוחות, הרי עתה מחליפים לך בעסקה זו את האשראי במזומן ואתה יכולים לנשום לרווחה. כי הנה קיבלת לידך כסף במזומן.

הגנה מפני אי תשלום

בנוסף יש לציין כי היות והאחריות על תשלום החוב הופכת להיות שייכת לבנק, אתה בעצם מבטח את עצמך מפני מקרים של לקוחות שלא עומדים בהתחייבויות שלהם ומפני כאלו שמגיעים למצב של פשיטת רגל. ובכלל, קל יהיה לך יותר להמשיך הלאה בלי לרדוף אחר החייבים לך.

Share This:

השאר טלפון:

שיתופי פעולה