באראט גרופ באראט גרופ
קבל מענק לרישום פטנטים

עקבו אחרינו

geva-barat - ג׳וב שופ - facebook

על מימון לעסק

אפשרויות מימון לעסק | הלוואה לעסקים קטנים

מרבית היזמים וגם בעלי העסקים הקיים צריכים סיוע כספי בשלב כל שהוא של חיי העסק שלהם. לפעמים הם מתעניינים בהלוואות לחברות סטארט אפ בשביל ההקמה עצמה של החברה ולפעמים אלו אפשרויות מימון לעסק אשר נקלע לקשיים או שרוצה להתרחב; לעתים מדובר בהלוואה לעסקים קטנים אך במקרים אחרים כמו הלוואות לחברות סטארט אפ מדובר בסכומים גבוהים הרבה יותר.

 

מימון לעסקים השוואת מחירים

 

כמו בכל סוג של הלוואות, חשוב לעשות השוואת מחירים או אולי יותר מדוייק להגיד השוואת תנאי ההלוואה. כאשר אתם מחפשים אפשרויות מימון לעסק עליכם לבדוק את האפשרויות השונות ולהשוות ביניהן. למעשה ישנן כמה אפשרויות לקבל הלוואה לעסקים קטנים:

 

הלוואות במסגרת הבנקים

הלוואות ממסגרות חוץ בנקאיות (כמו למשל חברות פיננסיות שונות).

קרנות סיוע לעסקים מטעם הממשלה

 

במקרים בהם מחפשים הלוואות לחברות סטארט אפ ישנן אפשרויות נוספות בקרנות הון סיכון ואצל משקיעים פרטיים אך אלו אינן נכנסות לקטגוריה של הלוואות, אלו הן השקעות. לא נושא שאדבר עליו במאמר זה.

 

רבים פונים אל הבנקים לגבי אפשרויות מימון לעסק והבנקים אכן מפעילים תוכניות שונות של הלוואות לעסקים.  כמו בכל הלוואה הבנק מעמיד תנאים על מנת להעניק לכם את ההלוואה. אך כאשר מדובר על הלוואות למימון עסקים הבנקים רוצים לראות תוכנית עסקית מסודרת הכוללת את צפי ההכנסות וגם ההוצאות של העסק.  בסופו של דבר הבנק רוצה לדעת שהכסף שלו בטוח ושאכן תוכלו להחזיר לו את הכסף. אבל אם אתם מחפשים הלוואה לעסקים קטנים והבנק דחה את בקשת ההלוואה שלכם עדיין יש לכם אפשרות לפנות להלוואות במסגרת חוץ בנקאית ולהתעניין באפשרויות מימון לעסק.

 

מימון לעסקים השוואת מחרים – שימו לב שחשוב לבדוק את האפשרויות להלוואות חוץ בנקאיות בכל מקרה. זוהי לא ברירת מחדל, תמיד חשוב לעשות השוואת מחירים ולראות היכן תנאי ההלוואה המשתלמים ביותר.

 

אפשרויות מימון לעסק באמצעות קרנות ממשלתיות

 

משרדי ממשלה שונים מסייעים לעסקים ואף נותנים הלוואות לחברות סטארט אפ. לממשלה יש אינטרס ברור בעידוד העסקים ומבחינתה היא לא מחפשת את הריבית אלא את התרומה למשק. עסק מצליח הוא עסק המוסיף לפעילות הכלכלית של המשק ומספק מקומות עבודה ופרנסה לעוד אנשים. מסיבה זו הממשלה מפעילה קרנות שונות המסייעות לעסקים חדשים. בדרך כלל מדובר בקרנות המספקות ערבויות ואת ההלוואה עצמה מקבלים מהבנקים. כמובן שקרנות השונות ישנם תנאים מיוחדים לזכאות ולא כל עסק עומד בתנאים; תנאי הזכאות לאו דווקא נוגעים ליכולת ההחזר אלא גם לאינטרסים שהממשלה רוצה לקדם, כמו למשל לחזק מגזרים מסוימים.

 

 הלוואה לעסקים קטנים

Share This: