באראט גרופ באראט גרופ
קבל מענק לרישום פטנטים

עקבו אחרינו

geva-barat - ג׳וב שופ - facebook

ניהול תזרים מזומנים
בעלי עסקים קטנים ובינוניים – האם הסיטואציה הבאה מוכרת לכם? מחד הדו”חות הכספיים שלכם מראים עסק רווחי (ומיסים גבוהים בגין רווחים אלה …) ומאידך, יתרת העו”ש בבנק שלילית מתמיד.

עובדה מספר 1

70% מסך העסקים הקטנים והבינוניים שנסגרו, הגיעו לעברי פי פחת עקב ניהול לקוי או פשוט חוסר בתכנון תזרים המזומנים- לא בשל הפסדים.

עובדה מספר 2

עסקים אלו הראו רווחים נאים בדו”חות הכספיים שלהם, מה שלא מנע מהבנק להגביל את חשבונם ולחרוץ את דין העסק.

עובדה מספר 3

אתם לא הייתם רוצים להיות ב70% הללו…

אז איך, במקום לקצור פירות מרווחי הפעילות העסקית, אתם מרגישים מועקה תמידית ומחנק תזרימי אשר מביאים ללחץ מצידו הבנק “לסגור את המינוס” ומצמצום האפשריות להלוואות עתידיות? איך יתכן שאינכם מצליחים לבטא את אותו רווח ואת המאמץ הכרוך בהשגתו, לרווח מוחשי – כזה הבא לידי ביטוי ביתרות הבנק.

הסיבה לכך נעוצה בעיקר בניהול לקוח של ניהול תזרים מזומנים ובהפיכתו של הרווח החשבונאי למזומן.

בעלי עסקים רבים שמים מבטחם ברו”ח ובמנהלי הכספים של החברה, אך בפועל, אלו לא אמורים ולא מוכשרים מספיק לבצע ניהול ומעקב שוטף על התזרים של העסק.

ניהול תזרים מזומנים נכון מצריך תוכנית עבודה אשר בעזרתה תנוהל תנועת הכספים. בתוכנית יוגדרו התשלומים והתקבולים הצפויים לפרק זמן נידון, ולאחר מכן ננסה להבין את גודל האשראי הדרוש למימון פערי התזרים הקיימים וכן חתירה לעבר יצירת עודף תזרימי אשר יגדיל את כמות המזומנים של העסק בכל רגע נתון.

בעזרת הכלכלנים של חברת באראט-גרופ ,תקבלו תמונה מלאה על מועדי כניסה ויציאת המזומנים, תדעו במדויק את הנקודות הקריטיות בהן תזדקקו למלאי מזומנים גדול מהרגיל, יתקצרו מרווחי האשראי בין התשלום לספקים והתקבולים מהלקוחות, ובשורה התחתונה, תצליחו להפוך את הרווחים שלכם למזומן.

 

Share This:

השאר טלפון:

שיתופי פעולה