באראט גרופ באראט גרופ
קבל מענק לרישום פטנטים

עקבו אחרינו

geva-barat - ג׳וב שופ - facebook

מסלולי הלוואה לחברות בערבות המדינה

חולמים על עסק מניב שייצר לכם הכנסה, מאסתם בעבודה כשכירים. על פניו הרעיון מוצלח מאוד אבל הבעיה שהקמת עסק, אפילו עסק קטן, דורשת הון עצמי. לא חסרות הוצאות לעסק וככל שהרעיון יותר מורכב כך יש גם יותר הוצאות. חלק גדול מהבעיה הוא שלוקח זמן רב עד שמגיעות ההכנסות ובשביל זה מי שמחפש מימון לעסק צריך לפנות לשוק ההלוואות. אם גם אתם מחפשים הלוואות לעסקים בצפון, לפני שאתם פונים למסלולי ההלוואה הרגילים, שימו לב שעומדת בפניכם האפשרות לבקש הלוואות לעסק בערבות מדינה.

 

המדינה מפעילה קרנות המיועדות לסייע למי שמחפש מימון לעסק. הקרנות אינן מעניקות הלוואה לחברות אך הן מעניקות ערבויות מדינה להלוואות. בזכות הערבות של המדינה הבנקים מוכנים לתת הלוואות לעסק. כמובן שישנם קריטריונים לזכאות אבל זה כבר נושא אחר.

 

הלוואה לחברות – מספר מסלולים

 

הממשלה מעניקה הלוואות לעסקים בצפון ובכל רחבי הארץ במספר מסלולים:

 

 

מסלול הון חוזר – מסלול אשר מתאים לעסקים הצרכים מזומנים בשביל הון חוזר. לצורך הדוגמה מלאי של חנות בגדים הוא הון חוזר. משלמים תמורתו כסף אל מקבלים מלאי שווה ערך. עסקים רבים צריכים הלוואות לעסק במסלול הון חוזר, כך ניתן להתגבר על פערי אשראי.

 

מסלול השקעות – במסלול זה מבקשים הלוואה לצורך השקעה בעסק או הרחבת העסק. מי שמחפש הלוואות לעסק במסלול השקעה נדרש להשקעת הון עצמי בסך 20 אחוז מסכום ההשקעה הכולל.

 

מסלול הלוואות לעסקים בהקמה – כל מי שמחפש מימון לעסק חדש פונה למסלול זה המיועד במיוחד עבורו. מסלול זה מתחיל עבור עסק אשר עדיין לא החל לפעול מכיוון שעצם הפעלת העבר כבר מחייבת הון. אך יש נסיבות אחרות בהן ניתן לקבל הלוואה במסלול זה, כמו למשל במרקה של עסק פטור אשר רוצה להפוך לחברה בע”מ או עוסק מורשה.

 

מסלול הלוואה עד 100 אלף שקל – זהו מסלול הלוואה לחברות המתאים לכל שלושת המסלולים שתוארו. זו יכולה להיות הלוואה לעסק במסלול הון חוזר; במסלול השקעות והלוואה לעסקים בהקמה. ההבדל היחידי שזה מסלול מקוצר המיועד למי שמחפש מימון לעסק בתקציב נמוך.

 

עוד מסלול הלוואות שלא הזכרנו הוא הלוואות לחקלאים. המדינה רואה ערך בשימור ופיתוח החקלאות בישראל ומודעת לקשיים הרבים שהתחום מציב. מסיבה זו ישנו מסלול הלוואות מיוחד המיועד לחקלאים, מסלול המאפשר הלוואות בערבות גדולה המגיעה ל 85 אחוז מכלל ההלוואה. הלוואה לכל מטרה ללא ערבים  אך שימו לב שישנם קריטריונים ברורים ורשימה של ענפי חקלאות מסוימים אשר זכאים להלוואה מסוג זה.

 

לסיכום, מי שמחפש הלוואות לעסקים בצפון או באזורי הארץ השונים, חייב לבדוק את אפשרויות ההלוואה בערבות המדינה. אם ניתן לקבל הלוואה בערבות המדינה אין צורך להעמיד ביטחונות כמו משכון הבית, שעבוד הרכב ועוד רעיונות יצירתיים של הבנק. זוהי יכולה להיות המקפצה העסקית שלכם.

Share This: