באראט גרופ באראט גרופ
קבל מענק לרישום פטנטים

עקבו אחרינו

geva-barat - ג׳וב שופ - facebook

מימון לעסקת נדל״ן

רבים חולמים על עשיית רווח בעסקאות נדל״ן ואין זה מפתיע בהתחשב שמחירי הנדל״ן כמעט תמיד עולים. נדל״ן תמיד נחשב לשוק אטרקטיבי מאוד ויש בו פוטנציאל גדול לרווח.  אך עסקאות נדל״ן דורשות השקעות גדולות של הון לפני שמרוויחים כסף ולכן יש צורך במימון לעסק נדל״ן. אבל לא על עסקת נדל״ן נעשית מתוך מטרה עסקית, רבות מעסקאות הנדל״ן נעשות למטרות מגורים או השבחת הנכס. מימון לעסקת נדל״ן נעשה בדרך כלל באמצעות הלוואות חדשות הפרוסות על פני תקופה ארוכה של מספר שנים רב, שלא כמו הלוואת מימון רכב לעסק או הלוואה מיידית 500,000. מימון לעסקת נדל״ן כולל הלוואות בסכומים מאוד גבוהים.

 

כאשר מבקשים הלוואת חדשות למימון עסקת נדל״ן יש לתכנן היטב ולראות מהן העלויות שלכם, מה אתם יכולים לממן באמצעות הון עצמי ומהו החלק שאתם צריכים מהבנק או מהגוף שמעניק לכם את ההלוואה. לדוגמה נניח ואתם רוצים לקנות נכס כמו בניין דירות וליהנות מהכנסות של שכירות. יש לכם עלות של רכישת הנכס אך סביר להניח שתצטרכו גם להשקיע בשיפוץ לפני שתתחילו להשכיר את הדירות שבו. לכן כאשר אתם מחפשים הלוואות חדשות לצורך מימון לעסקת נדל״ן עליכם לקחת זאת בחשבון ולבקש מהגוף המלווה סכום אשר יכול לכסות את כל העלות, או לוודא שבתוספת ההון העצמי יש לכם את הסכום המכסה את כל העלות. אתם ממש לא רוצים להגיע למצב שבו תרכשו נכס ואז תגלו שאין לכם את ההון הדרוש בשביל להביא אותו לידי שימוש.

 

הלוואות נדל״ן הן שונות ממקרים של הלוואה מידית 500,000 או הלוואה לצורך מימון רכב לעסק. מדובר בסכומים גדולים הרבה יותר הנפרסים על גבי תקופת החזר של שנים ארוכות. כאשר מדובר בשנים רבות ישנו סיכון לאינפלציה, הרי קשה מאוד לצפות את המצב הכלכלי שנים קדימה. מסיבה זו מומלץ להתאים בין החזרי ההלוואה לבין ההכנסות הצפויות מהעסק. אם דמי השכירות שתגבו מהדיירים בנכס צמודים לאינפלציה אתם בעתם מגנים על עצמכם ולא תהיה לכם בעיה לשלם את ההלוואה גם כאשר היא צמודה לאינפלציה.  זהו מצב שונה מהלוואה מיידית 50000 שקל שבה תסכימו לקחת הלוואה בריבית קבועה אם זה נראה לכם משתלם באותו הרגע, אך זהו לא המצב בהלוואה ארוכת טווח שבהן הסיכון גודל. הלוואות חדשות למימון עסקת נדל״ן ניתן לקבל בבנקים או בגופים פיננסיים שונים כאשר בדרך כלל הנכס עצמו הוא הביטחונות של הגופים המלווים.

 

Share This: