באראט גרופ באראט גרופ
קבל מענק לרישום פטנטים

עקבו אחרינו

geva-barat - ג׳וב שופ - facebook

מימון חוץ בנקאי לעסקים
השאלה איך להשיג מקורות מימון לעסק מלווה כל בית עסק, חדש או ותיק.
התחרות הקשה בין העסקים ותנאי תשלום אכזריים אשר שוררים ברוב השווקים, מקשים מאוד על ניהול העסק ומחסור במקורות מימון מגוונים יביאו את העסק לכישלון.
כיום, רוב העסקים פונים לבנקים כמקור הנפוץ ביותר למימון העסק ורובם לא מודעים לעובדה שקיימת אפשרות של מימון אשראי לעסק. הבנקים, אשר מודעים לכך, מנצלים זאת לטובתם וגובים ריביות גבוהות מבעלי העסק. לעיתים, הבנקים מעמיסים אשראי גדול מדי על העסקים, בתנאי החזר אשר לא תואמים צרכי העסק, ואף על פי שבטווח הקצר העסק מקבל זריקת חמצן, בטווח הארוך הלוואות אלו מכבידות מאוד על העסק ומקשות עליו לנהל תזרים מזומנים חיובי.
בנוסף, לא מעט פעמים הבנקים מעדיפים לתת הלוואות ואשראי בנקאי רחב דווקא לעסקים אשר לא בהכרח זקוקים לו, עסקים רווחיים אשר להם תזרים מזומנים טוב. מעסקים אלו כמובן, נגבות ריביות נמוכות. דווקא עסקים קטנים ובינוניים שנקלעים לקשיים זמניים או רוצים להתרחב מקבלים ריביות גבוהות או שלא מקבלים מימון בכלל. לרוב נדרשים בתי העסק להעמיד ביטחונות גבוהים כנגד סכום ההלוואה. מחסור בביטחונות וערבויות ייקר משמעותית את ההלוואה.
שיקים חוזרים או חריגה זמנית ממסגרת העו”ש, תוביל את העסק לקשיים בקבלת מימון בטווח הקצר והארוך מהבנק, גם אם מדובר בשיק אחד שחזר.

מהו אשראי חוץ בנקאי?

אשראי חוץ בנקאי, פתרון מימון אשראי לעסק אשר צובר תאוצה בשנים האחרונות, הינו אשראי אשר ניתן שלא דרך הבנקים. את האשראי החוץ בנקאי ניתן לקבל או בדרך של הגשת בקשה להלוואה מקרנות לעסקים קטנים ובינוניים בתמיכת המדינה, קרנות ליצואנים, קרנות לעסקים בפריפרייה וכו’, ע”י קרנות פרטיות פילנטרופיות אשר מעמידות אשראי בתנאים נוחים לעסקים ובבטחונות מופחתים(בתנאי כמובן שהעסקים עומדים בתנאי הסף להגשת בקשה להלוואה) וכן ע”י חברות פרטיות, אשר פועלות ברישיון של משרד האוצר בהן ניתן לממן פעילות בדרך של פקטורינג, ליסינג, מימון יבוא, ניכיון צ’קים ועוד.

למה זה משתלם?

ראשית כי מימון חוץ בנקאי לא משפיע על האובליגו של העסק שלך. העובדה כי ההלוואה ניתן על ידי גוף חיצוני(בנקים בהם אין לך חשבון פעיל, חברות פרטיות, קרנות פרטיות), ולא דרך הבנק בו מנוהל החשבון העסקי שלך, לא מעמיסות על התחייבותיך הקיימות לבנק, ומאפשרות לך להגדיל בו את קווי האשראי, במקביל למימון חוץ בנקאי, ובעצם לנהל שני קווי אשראי במקביל.
בנוסף, אשראי חוץ בנקאי מקטין את תלות העסק בבנק ובתוך כך, מגדיל את יכולת המיקוח של העסק על הריביות הנגבות על האשראי הן מול הבנק והן מול החברות.
חשוב להדגיש כי לרוב, הריביות אשר נגבות מחברות אשראי חוץ בנקאי על ניכיון צ’קים, הלוואות, פקטורינג, מימון יבוא ועוד נמוכות משמעותית מאלו אשר גובים הבנקים.
לסיכום
מימון אשראי לעסק חוץ בנקאי עוזר לך כבעל עסק להגדיל את כוח המיקוח שלך מול הבנקים, מפחית לך את הריביות אשר נגבות ממך כיום, מגדיל את קווי האשראי שביכולתך לקבל וכמובן, משאיר לך יותר כסף בכיס, בסוף כל חודש.
לקבלת מידע על מגוון פתרונות מימון חוץ בנקאיים \ מימון אשראי לעסק צרו עמנו קשר.

Share This:

השאר טלפון:

שיתופי פעולה