באראט גרופ באראט גרופ
קבל מענק לרישום פטנטים

עקבו אחרינו

geva-barat - ג׳וב שופ - facebook

מה צריך לדעת על לוחות סילוקין כאשר מחפשים חברת הלוואות חדשה

כאשר מבקשים הלוואות או משכנתאות, שגם הם סוג של הלוואות, אנו שומעים על לוחות סילוקין שפיצר וקרן שווה. אבל מה הם בדיוק לוחות הסילוקין ואיך הם משפיעים עליכם כאשר אתם מחפשים חברת הלוואות חדשה לצורך השגת מימון לעסק? במאמר הבא אסביר בקצרה את המשמעות של לוחות הסילוקין.

 

נניח אתם מחפשים הלוואות בהוד השרון, סתם לצורך הדוגמה. ונניח גם הלוואה של 600 אלף שקל לצורך הדוגמה והחישובים. המוסד המלווה מציע לכם טבלת סילוקין, לעתים שפיצר ולעתים קרן שווה אך אתם לא ממש מבינים מה ההבדל והאם זה משנה משהו בטוח הארוך. בשביל להבין את זה יש לקחת בחשבון שכל הלוואה, בין אם להשגת מימון לעסק או רכישת בית, תמיד כוללת שלושה מרכיבים חשובים: פרק הזמן לתשלום ההלוואה, ההצמדה למדד ואחוז הריבית השנתית. אך במסגרת שלושת המרכיבים הלוו עדיין ישנן אפשרויות שונות להחזר הלוואה של 600 אלף שקל או כל סכום אחר הרלוונטי עבורכם. אפשרויות אלו מבוטאות בלוחות הסילוקין

 

לוח סילוקין שפיצר

 

כמו תמיד הלוח מסדיר את התשלומים החודשיים אך הוא מפרק אותם לשני מרכיבים – תשלום הקרן ותשלום הריבית. אם לקחתם הלוואה של 600 אלף שקל אז הקרן שלכם היא 600 אלף והשאר הם תשלומי הריבית. על פי שיטה כל חודש אתם משלמים סכום על חשבון הקרן ועל חשבון הריבית. כאשר בחודשים הראשונים לתשלום הנתח המתייחס לריבית הוא גדול ופוחת בהדרגה ככה שהזמן עובר. לכאורה מה זה בעצם משנה? הרי אתם משלמים סכום קבוע בכל חודש. בוודאי שזה משנה! נניח ופניתם לחברת הלוואות בהוד השרון או חברת הלוואות חדשה וקיבלתם הלוואה של 600 אלף שקל למשך 5 או ש10 שנים. במידה ולאחר שנה תשיגו את הכסף הדרוש בשביל לסגור את החוב, הבנק לא רוצה להפסיד את הריבית ולכן הוא שואף שתשלמו לו קודם כל את הריבית. אם אחרי שנתיים יש לכם מספיק כסף להחזיר, הבנק או חברת ההלוואות בהוד השרון, כבר קיבלו את תשלומי הריבית ובשמחה הם יסגרו את החוב.

 

לוח סילוקין קרן שווה

 

דוגמה נוספת להחזר הלוואה להשגת מימון לעסק הוא לוח סילוקין קרן שווה. על פי שיטה זו סכום ההלוואה מתחלק במספר התשלומים וזהו תשלום הקרן החודשי. כלומר אם פניתם לחברת הלוואות חדשה וביקשתם הלוואה 60 אלף שקל הפרושה על פני חמש שנים זה אומר שאתם צריכים לשלם 1000 שקל בחודש לטובת החזר הקרן. כמובן שאתם משלמים גם ריבית כל חודש אך זה מונע מכם להגיע למצב שאתם משלמים כבר שנתיים בשביל לגלות שהקרן עדיין עומדת על סכום גבוה מאוד וכל מה ששילמתם היה רק הריבית. כאשר מחפשים הלוואות בהוד השרון, שיטה זו יכולה לחסוך לכם סכומים גבוהים.

 

Share This: