באראט גרופ באראט גרופ
קבל מענק לרישום פטנטים

עקבו אחרינו

geva-barat - ג׳וב שופ - facebook

מה צריך לדעת על הלוואות לעסק קטן

לפני שנדבר על הלוואה לעסק זהיר, חשוב שנסביר מהו עסק זעיר. על פי הגדרות מס הכנסה, עוסק פטור הוא עוסק אשר אינו נדרש לגבות מע”מ בגין עסקאותיו ואינו רשאי לקזז מע”מ על תשומותיו. לא כל עוסק מקבל מעמד כזה, ישנם קריטריונים הקבועים בחוק אשר לפיהם רשות המסים קובעת מיהו עוסק פטור. הסיבה לכך פשוטה – להקל על עצמאיים לנהל עסקים. מבלי להיכנס למספרים המדויקים ולקריטריונים עדיין אפשר לקבוע שעוסק פטור הוא עוסק זעיר בעל מחזור שנתי קטן. אך גם עוסק פטור צריך לפעמים הלוואה לעסק פטור.

 

הלוואה לעסק פטור או הלוואה לעסק זעיר יכולה להיות בעקבות בעיה בתזרים המזומנים אך גם בתור צעד להרחבת העסק. לפעמים אנשים מתחילים עסק קטן עם השקעה מעטה מאוד. אך לאחר תקופה מסוימת, כאשר הם רואים שלעסק יש הכנסות הם מעוניינים לעשות צעד של התרחבות ומחפשים הלוואות לעסק קטן. כמובן שיתכן מאוד שלאחר צעד ההתרחבות הם יהפכו לעוסק מורשה או אולי אפילו חברה בע”מ. אבל הכול מתחיל בהלוואה לעסק זעיר.

 

הלוואה לעסק זכאות

 

כאשר מדברים על הלוואה לעסק פטור ישנה בעייתיות מסוימת; מתוך האופי של העסק והגדרתו כעסק קטן ניתן להסיק כי זהו עסק ללא נכסים. כלומר בהלוואה לעסק זעיר יש בעיה להציג לבנקים או לחברות ההלוואות ביטחונות לתשלום החוב. במידה והעסק מעוניין בהלוואה בסכום גבוה, בהחלט תרחיש אפשרי שמחפשים הלוואות לעסק קטן בשביל לערוך התרחבות משמעותית יש להציג ביטחונות. במקרים רבים ניתן לקבל סיוע מהמדינה, כמו למשל הלוואות בערבות מדינה, אך לשם כך יש להכין תכנית עסקית משכנעת המוכיחה כי לעסק אכן יש פוטנציאל; דבר בעייתי בפני עצמו אם לעסק עדייו אין מספיק מוניטין. הלוואה לעסק זכאות – למדינה יש קרנות לסיוע על מנת לעודד צמיחה עסקית ויש לבדוק אם העסק שלכם זכאי. מבחינת גודל העסק כמובן שאתם זכאים, זוהי בדיוק מטרת הסיוע של המדינה לעזור לעסקים קטנים. אך יש להוכיח כי אין לכם חובות לבנק, תיקים בהוצאה לפועל, תביעות כספיות וכו’. במקרה שאתם מחפשים הלוואה לעסק זעיר בעזרת ערבויות מדינה חשוב שתדעו שהבנקים הם אלו אשר נותנים את ההלוואה. המדינה רק נותנת ערבויות.

 

הלוואות לעסק קטן הן אכן פתרון טוב אך ישנן דרכים נוספות. אם מדובר בסכומים קטנים בדרך כלל לא תתקשו להשיג הלוואה אך אם מדובר בסכומים גבוהים תצטרכו להשיג בטחונות. לצורך כל תוכלו לשעבד רכב, דירה, קופות חיסכון או נכסים אחרים שיש ברשותכם במידה ואתם מאמינים שההשקעה תשתלם.

Share This: