באראט גרופ באראט גרופ
קבל מענק לרישום פטנטים

עקבו אחרינו

geva-barat - ג׳וב שופ - facebook

מדען ראשי וגיוס הון סיכון

גיוס הון סיכון ומדען ראשי

חברות סטארטאפ (הזנק) רבות זקוקות למימון פעילותן.
לרוב, המודל העסקי של חברות סטארטאפ מתבסס על גיוס הון סיכון לצורך מימון הפעילות, המחקר והפיתוח. את ההון החברות מגייסות מקרנות הון סיכון, בתי השקעות, משקיעים פרטיים, חממות טכנולוגיות וכד’.
גיוסי ההון המקובלים ביותר בשוק הינם באמצעות קרנות הון סיכון וחממות טכנולוגיות.

קרן הון סיכון ובתי השקעות

קרנות הון סיכון ובתי השקעות משקיעים בסטארטאפים בשלבים שונים של התקדמות החברה, אשר מוגדר להם מראש. ישנן כמה קרנות שמשקיעות בחברות בתחילת תהליך הפיתוח העסקי (Preseed). לרוב, לקרנות ולבתי ההשקעות ישנם קשרים טובים בסיגמנטים בהם הם מתמחים, והם מסייעים לחברות להגיע לגורמים בעלי השפעה באותו תחום. כדי לבצע גיוס הון סיכון מהקרנות ומבתי ההשקעות, יש לגשת בשלב הראשוני עם תמצית מנהלים ומצגת המתארים את הרעיון והמודל העסקי, הפיתוח הטכנולוגי (אם קיים), שוק היעד ואסטרטגיית החדירה לשוק. אחרי שלב הסינון הראשוני, נדרשת תוכנית עסקית מלאה מהחברה.

חממות טכנולוגיות

הממשלה, באמצעות משרד התמ”ת, הקימה את המדען הראשי, שמפעיל כ-20 חממות טכנולוגיות ברחבי הארץ. חלק מהחממות הופרטו על ידי קבוצות משקיעים פרטיים וחלק עדיין בבעלות ממשלתית מלאה (המדען הראשי). החממות מעניקות סיוע רב לחברות סטארטאפ כגון: גיוס הון ראשוני, משרדים, שירותי אדמיניסטרציה וסיוע בתהליך הפיתוח העסקי. החממות מבצעות שלבי סינון ובוחרות בכמה פרויקטים בכל שנה, לפי תחומי ההתמחות של החממות. ניתן לגשת לחממה כבר בשלב הראשוני של תהליך הפיתוח העסקי, מומלץ להגיש בקשה רק לאחר שיש בידי החברה תמצית מנהלים המציג את הרעיון העסקי והשוק ו/או מצגת.

גיוס הון סיכון ומדען ראשי בסיוע באראט גרופ

אנחנו מבינים שאתם משקיעים את מרבית זמנכם בעסק שלכם. בעלי עסקים רבים אינם מעוניינים להיכנס לנבכי הבירוקרטיה ולכתוב מסמכים פיננסיים מייגעים וארוכים.
בבאראט גרופ נבנה ביחד איתכם את המודל העסקי, תהליכי הפיתוח, תקציב, שיווק לחו”ל ועוד.
לאחר תהליכי האבחון והתכנון, אנחנו נבנה עבורכם את כל המסמכים הפיננסיים הנחוצים, ונעשה עבורכם את כל המלאכה הבירוקרטית מול הגופים השונים.
בסוף התהליך נגיש אתכם לקרן הון הסיכון המתאימה ביותר לכם, או חממה טכנולוגית שבה סיכוייכם לגיוס הון סיכון הוא הגבוה ביותר.
כשיש לכם גב כלכלי חזק ויועצים מומחים בעלי ניסיון עשיר, כל שנותר לכם הוא להמשיך לנהל את העסק שלכם להצלחה, אנחנו נדאג שתוכלו להגשים את יעדי העסק שלכם.

 

Share This:

השאר טלפון:

שיתופי פעולה