באראט גרופ באראט גרופ
קבל מענק לרישום פטנטים

עקבו אחרינו

geva-barat - ג׳וב שופ - facebook

כיצד מקבלים מימון לעסק בערבות מדינה?

הלוואות לעסקים בערבות המדינה

עסקים ויזמות הם מנוע הצמיחה של המשק. כאשר אדם מקים עסק הוא מסיע לצמיחה במשק בכל שהוא מעסיק עובדים ומאפשר למשפחות נוספות להתפרנס. למדינה ישנו אינטרס ברור בהקמת עסקים חדשים ובסיוע לעסקים קיימים ולכן המדינה מסייעת במימון לעסק. אך כיצד עובד מימון לעסקים ואיך מקבלים הלוואות בערבות המדינה?

 

מקורן של הלוואות בערבות המדינה לעסקים היא בקרן אותה מפעילה הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים אשר פועלת תחת משרד הכלכלה. זוהי קרן המעניקה סיוע לעסקים קטנים על מנת לעודד את הצמיחה במשק. ראוי לציין שהסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים מעניקה סיוע לליווי לעסקים ולא רק מתעסקת במימון לעסקים.

 

כיצד מקבלים הלוואה לעסק בערבות המדינה?

 

את המימון לעסקים מקבלים מהבנקים אשר עובדים בשיתוף עם הסוכנות לעסקים קטנים (אלו אשר זכו במכרז). הבנק הוא זה אשר מעניק מימון לעסקים ולבנק אתם משלמים את החזרי ההלוואה. הקרן של הסוכנות לעסקים קטנים נותנת לבנק ערבות בסכום של 75 אחוז מההלוואה, דבר המפחית את הסיכון מבחינת הבנק.

ברמת העיקרון כל עסק יכול לפנות ולהגיש בקשה לצורך הלוואה לעסק בערבות המדינה. זה יכול להיות עסק בכל תחום וכמו כן מתייחס גם לעסק חדש או השקעה בעסק קיים. למשל אם אתה רוצה לפתוח קונדיטוריה וצריך הלוואה או שיש לך קונדיטוריה ואתה רוצה לקנות תנור גדול יותר לצורך התרחבות העסק. שני המקרים הם סיבה לגיטימית לבקש הלוואה לעסק בערבות המדינה.

 

כיצד מגישים בקשה להלוואות לעסקים בערבות המדינה?

 

הסוכנות לעסקים קטנים הסמיכה שני גופים לטפל בבקשות של הלוואה לעסק בערבות המדינה. חברת ג’י אס סי למחקר אנליטי ומשרד רו”ח עובד בן דוד. כאשר אתה מחפש מימון לעסק אתה רשאי לפנות לכל אחד משני הגופים ולהגיש את הבקשה. ישנו טופס מיוחד להלוואה לעסק בערבות המדינה, את הטופס ניתן למצוא באתר האינטרנט של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים.

 

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים הסמיכה את שני הגופים שהוזכרו על מנת לבצע את ניתוח האשראי של העסק. יש צורך בניתוח עסקי כלכלי הבודק את מצבו הכלכלי של העסק ופוטנציאל הרווחיות שלו. לאחר שמתבצע ניתוח של העסק הגופים נותנים את המלצתם לוועדת האשראי של הסוכנות. בוועדה זו יושבים גם נציגי הבנק, הרי בסופו של דבר הבנק מעניק את מימון לעסקים ואילו הסוכנות רק מעניקה את הערבויות.

 

שימו לב שהמדינה נותנת לכם בטחונות של 75% מההלוואה. אם למשל תבקשו הלוואה של מאה אלף שקל, המשמעות היא שתצטרכו להשיג בעצמכם בטחונות של 25 אלף שקל. דבר שהוא יותר סביר מבחינתכם. זהו כלי חשוב מאוד אשר נועד לסייע לעסקים.

יש לכם שאלות נוספות על הלוואות בערבות המדינה ? צרו עמנו קשר.

 

הלוואות לעסקים בערבות המדינה

Money Time Buttons Showing Prosperity Or Income

Share This: