באראט גרופ באראט גרופ
קבל מענק לרישום פטנטים

עקבו אחרינו

geva-barat - ג׳וב שופ - facebook

כיצד לבחור הלוואה

כמו שאני תמיד אומר, כאשר מחפשים הלוואה בשרון, הלוואה בשפלה או בכל מקום אחר בארץ חשוב לעשות השוואה על מנת לבחור בהלוואה הטובה ביותר. הדבר נכון לגבי כל סוג של הלוואה, זו יכולה להיות הלוואה מיידית עד 400000 וזו יכולה להיות גם המשכנתה. אבל איך בעצם בוחרים הלוואות בפריסה ארוכה (או קצרה)? מהם המשתנים שאותם צריך לבדוק ואיך להשוות ביניהם? להלן מדריך קצת לקבלת הלוואות.

 

טווח הזמן של ההלוואה

 

כאשר מחפשים הלוואה ישנו סוג של קונפליקט, רואי החשבון ואנשי הכספים ידברו על ההלוואה הכי זולה. כלומר ההלוואה שבסופו של דבר גורמת לכם לשלם כמה שפחות ריבית. אבל מדוע אני אומר סוג של קונפליקט? כאשר מחפשים את ההלוואה הכי זולה בדרך כלל מוצאים את ההלוואה הקצרה ביותר. זוהי הלוואה  לתקןפה קצרה ובה מחזירים את הכסף במעט תשלומים גבוהים. אך הבעיה היא שלא תמיד זוהי ההלוואה הטובה מבחינתכם, מהסיבה הפשוטה שאין ביכולתכם לעמוד בהחזר ההלוואה. זה בסדר אם אתם מחפשים הלוואות בפריסה ארוכה אך כך עוד זה לפי היכולת הכלכלית שלכם. אם יש לכם את ההכנסה המספיקה לשלם את ההלוואה תוך 5 שנים, אז אין שום סיבה לחפש הלוואות בשרון או הלוואות בשפלה בפריסה של 10 שנים. זה סתם יגרום להלוואה להיות יקרה יותר.

 

השוואת תנאי הריבית

 

כאשר אתם מחפשים הלוואה, נניח הלוואה מיידית עד 400000 שקל, אתם צריכים גם להשוות את תנאי הריבית ולראות מי מציע לכם ריבית יותר נמוכה. זה נשמע פשוט אבל צריך לשים לב שאין מניפולציות שונות העושות שימוש במושגים שונים כמו ריבית ריאלית , נומינאלית ואפקטיבית. בעניין הזה מוטב להתעייץ עם מומחים לנושא.

 

סכום החוב הקטן ביותר

 

כאשר אתם מחפשים הלוואה בפריסה ארוכה עליכם לבדוק איזו הלוואה משאירה אתכם עם סכום החוב הקטן ביותר. החוב שלכם מורכב מהקרן פלוס תשלומי הריבית. בסופו של דבר עליכם לבחור בהלוואה אשר משאריה אתכם עם החוב הקטן ביותר. נניח וביקשתם הלוואה מיידית עד 400000 שקל ויש בפניכם שתי אפשרויות. האחת תגרום לכם לשלם בסופו של דבר סכום השווה ל 47000 שקלים והשנייה סכום השווה ל 53000 שקלים. ברמת העיקרון ברור לכם מהי ההלוואה הזולה ביותר והיא המועדפת, אך כל זה בתנאי שאתם יכולים לעמוד בתנאי ההלוואה.

 

התשלומים החודשיים

 

אם אתם מחפשים הלוואות בשרון או לקחת הלוואות בשפלה, בסופו של דבר צריך לשלם תשלומים חודשיים. סוגי ההלוואות השונים משפיעים על גודל ההחזר החודשי. אם תחפשו תמיד את ההלוואה הכי זולה, יתכן שתמצאו הלוואה בעלת תשלומים חודשיים שאינם יכולים לעמוד בהם, כלומר הם גבוהים מידי. לכן צריך לשקול את ההלוואה בהתאם לתשלומים החודשיים, ההכנסה החודשית שלכם וגם ההוצאות.

 

Share This: