באראט גרופ באראט גרופ
קבל מענק לרישום פטנטים

עקבו אחרינו

geva-barat - ג׳וב שופ - facebook

זכיינים

חושבים לפתוח עסק ולהיות זכיינים?

יש מגוון דרכים ושיטות לפתיחה של עסק. אחת מהן היא שיטה זו שיש בה יתרונות רבים אך כמו תמיד, גם חסרונות. אם החלטתם לפתוח עסק ואתם חושבים לעשות זאת כזכיינים, חשוב לכם לדעת מהם היתרונות לעומת החסרונות כדי לדעת לבחור נכון. בשביל שהעסק שתקימו יהיה מניב ורווחי. ותראו ממנו רווחים רבים.

למה כן זכיינות?

כאשר אדם ניגש לפתוח עסק עליו למתג את עצמו וליצור לעצמו תדמית ומעגל לקוחות. אך כאשר אתם זכיינים אתם חוסכים את כל העבודה הזו. כי כאשר אתם מקבלים את הזכות להקים סניף למותג מוכר וידוע, אתם חוסכים לעצמכם את כל העבודה הזו. יש כבר תדמית ויש גם מעגל לקוחות. נתח נכבד מהעבודה ירד מהראש שלכם.

למה עוד זה כדאי?

סיבה נוספת היא שכאשר אתם הופכים להות זכיינים של חברה כלשהי, אתם מתחייבים לעמוד בכללים ובנהלי העבודה של החברה. אמנם מצד אחד זה מגביל אתכם ומאלץ אתכם לפעול ולרקוד לפי הניגון שמישהו אחר מנגן. אבל בעצם יש בכך תועלת רבה מאחר שבמקום שאתם בעצמכם תלמדו את התחום ותנסו בעצמכם לגבש שיטת מכירות, יש לכם את השיטה הזו מן המוכן. כל שיש לכם לעשות, זה ליישם את הדברים.

אז למה בעצם לא?

לצד המעלות הבולטות הללו נציג גם חסרונות. כאשר אדם מקים עסק חשוב לו להשמיע את הקול של עצמו. להקים את העסק כמו שהוא רוצה ולמכור את החלומות שלו. כאשר הוא נעשה לזכיין הוא מניח את כל החלומות בצד ופועל בצורה שמכתיבים לו מגבוה. הוא חייב לפעול לפי ההוראות ולעמוד בכללים שמונחתים עליו.

מערכת יחסים עם החברה

עוד חיסרון הוא ניהול מערכת היחסים עם החברה. זה אומר שאתה בעצם כפוף למנהלי החברה ונתון לתנודות שחלים עליהם. הם טעו בדרך והפסידו בגין זה? גם אתה מפסיד יחד איתם…

דרישות החברה

חיסרון נוסף הוא עמידה בדרישות החברה. אילו היית פותח בעצמך חנות ייתכן שהיית מסתפק בשכירות שטח קטן יותר או במיקום מרכזי פחות. כאשר אתה זכיין אתה נאלץ לרצות את החברה ועשוי לשלם על כך ביוקר.

Share This: