באראט גרופ באראט גרופ
קבל מענק לרישום פטנטים

עקבו אחרינו

geva-barat - ג׳וב שופ - facebook

זכאות להלוואות לעסקים בהקמה בעזרת ערבות של המדינה

אז קמתם בבוקר עם רעיון אדיר להקמת עסק. יש לכם רעיון מעולה של שירות חדש שכל אחד ירצה ואתם בטוחים שיש לו פוטנציאל. אתם רוצים מאוד לממשו אבל במהרה המציאות טופחת על פניכם. כבר משלב ההתאגדות כחברה אתם נכנסים להוצאות על עורכי דין ורואי חשבון. אחר כך אתם צריכים לשכור משרד או אולי מחסן, לרכוש מלאי ולשלם משכורות לעובדים. לנו זה נראה כאילו אתם זקוקים להלוואה לחברה בע”מ. אמנם לרעיון שלכם יש פוטנציאל ויכול מאוד להיות שבמהרה העסק שלכם יציג רווחיות גבוהה, אך בינתיים יש רק הוצאות ואתם חייבים הלוואות לחברה בשביל לעבור את תקופת ההקמה ולהתחיל את העסק.

לצד אפיקי ההלוואות לעסקים הרגילות אותן ניתן לקבל בבנקים או במוסדות החוץ הבנקאיים המתעסקים בהלוואות, ישנם עוד אפיקים מעניינים המיועדים במיוחד להלוואות לעסקים בהקמה. ישנן אפשרויות של הלוואות לעסקים הנעשות בתמיכת המדינה. לא המדינה היא זו שנותנת הלוואות לעסקים בהקמה אך בהחלט המדינה נותנת ערבויות.

זכאות הלוואות לעסקים בהקמה

המדינה, באמצעות משרדי הממשלה הרלוונטיים, רוצה לעודד הקמה של עסקים חדשים ובאופן כללי עזרה גם לעסקים קיימים להתרחב ולכן היא נותנת הלוואות לחברה בע”מ. צמיחה של עסקים תורמת לצמיחה במשק וליצירת מקומות עבודה ולכן ברור למה המדינה רוצה לסייע. אך כמובן שהמדינה אינה מפזרת ערבויות ללא הכרה, לשם הלוואות לעסקים ישנם קריטריונים מיוחדים של זכאות. יתכן שהקריטריונים משתנים מידי פעם אך  אלו הם הקריטריונים העיקריים לזכאות נכון לזמן כתיבת שורות אלו:

הקריטריון הראשון הוא מחזור מכירות שנתי של עד 100 מיליון שקל. זהו מחזור מכירות המאפיין חברות בינונית וקטנות, סביר להניח שעסקים בעלי מחזור מכירות גדול יותר אינם צריכים כלל סיוע. מתוך ההגדרה של דרישות הסף להלוואות לחברה בע”מ ישנה חלוקה לעסקים קטנים (עד 25 מיליון שקל) ועסקים בינוניים (מעל 25 מיליון שקל אך פחות מ 100 מיליון)

דרישת הסף השנייה בשביל  הלוואות לעסקים בהקמה היא שלעסק אין כל חוב לרשויות המס. המדינה לא תעניק ערבויות לצואך הלוואה בשעה שהעסק לא משלם את חובותיו למס הכנסה. לכם במידה ויש לכם סוגיות מול מס הכנסה כדאי שתמהרו לסגור אותן לפני שאתם מבקשים הלוואות לחברה.

דרישת סף שלישית נוגעת להליכים משפטיים בנקאיים. המדינה לא תיתן ערבויות בשביל הלוואה לחברה בע”מ כאשר מתנהל מאבק משפטי בו בנק כלשהו תובע כספים מהחברה או שמתנהלים נגדה תיקי הוצאה לפועל. יתכן שישנם הליכים משפטיים אך הם אינם קשורים לנושא חובות.

דרישת סף רביעית היא לגבי חשבונות הבנק של העסק ובעליו. המדינה רוצה לראות שהם אינם מוגבלים או מעוקלים, אפילו לא מועמדים להגבלה.

כמובן שישנן עוד כמה תנאי סף לקבלת הערבות, אך אלו הן ההגבלות העיקריות.

יש לכם שאלות נוספות על הלוואות לעסקים בהקמה ? צרו עמנו קשר ונשמח לענות לכם כל שאלה

Share This: