באראט גרופ באראט גרופ
קבל מענק לרישום פטנטים

עקבו אחרינו

geva-barat - ג׳וב שופ - facebook

הלוואות מבנק הדואר

זכאות להלוואות לעסקים בהקמה בעזרת ערבות של המדינה

אז קמתם בבוקר עם רעיון אדיר להקמת עסק. יש לכם רעיון מעולה של שירות חדש שכל אחד ירצה ואתם בטוחים שיש לו פוטנציאל. אתם רוצים מאוד לממשו אבל במהרה המציאות טופחת על פניכם. כבר משלב ההתאגדות כחברה אתם נכנסים להוצאות על עורכי דין ורואי חשבון. אחר כך אתם צריכים לשכור משרד או אולי מחסן, לרכוש מלאי ולשלם משכורות לעובדים. לנו זה נראה כאילו אתם זקוקים להלוואה לחברה בע”מ. אמנם לרעיון שלכם יש פוטנציאל ויכול מאוד להיות שבמהרה העסק שלכם יציג רווחיות גבוהה, אך בינתיים יש רק הוצאות ואתם חייבים הלוואות לחברה בשביל לעבור את תקופת ההקמה ולהתחיל את העסק.

לצד האפיק של הלוואה לעסק קטן או גדול – אותו ניתן לקבל בבנקים או במוסדות החוץ הבנקאיים המתעסקים בהלוואות, ישנם עוד אפיקים מעניינים המיועדים במיוחד להלוואות לעסקים בהקמה. ישנן אפשרויות של הלוואות לעסקים הנעשות בתמיכת המדינה. לא המדינה היא זו שנותנת הלוואות לעסקים בהקמה אך בהחלט המדינה נותנת ערבויות.

זכאות להלוואות לעסקים בהקמה

המדינה, באמצעות משרדי הממשלה הרלוונטיים, רוצה לעודד הקמה של עסקים חדשים ובאופן כללי עזרה גם לעסקים קיימים להתרחב ולכן היא נותנת הלוואות לחברה בע”מ.

צמיחה של עסקים תורמת לצמיחה במשק וליצירת מקומות עבודה ולכן ברור למה המדינה רוצה לסייע. אך כמובן שהמדינה אינה מפזרת ערבויות ללא הכרה, לשם הלוואות לעסקים ישנם קריטריונים מיוחדים של זכאות. יתכן שהקריטריונים משתנים מידי פעם אך  אלו הם הקריטריונים העיקריים לזכאות נכון לזמן כתיבת שורות אלו:

הקריטריון הראשון הוא מחזור מכירות שנתי של עד 100 מיליון שקל. זהו מחזור מכירות המאפיין חברות בינונית וקטנות, סביר להניח שעסקים בעלי מחזור מכירות גדול יותר אינם צריכים כלל סיוע. מתוך ההגדרה של דרישות הסף להלוואות לחברה בע”מ ישנה חלוקה לעסקים קטנים (עד 25 מיליון שקל) ועסקים בינוניים (מעל 25 מיליון שקל אך פחות מ 100 מיליון(

דרישת הסף השנייה בשביל  הלוואות לעסקים היא שלעסק אין כל חוב לרשויות המס. המדינה לא תעניק ערבויות לצואך הלוואה בשעה שהעסק לא משלם את חובותיו למס הכנסה. לכם במידה ויש לכם סוגיות מול מס הכנסה כדאי שתמהרו לסגור אותן לפני שאתם מבקשים הלוואות לחברה

דרישת סף שלישית נוגעת להליכים משפטיים בנקאיים. המדינה לא תיתן ערבויות בשביל הלוואה לחברה בע”מ כאשר מתנהל מאבק משפטי בו בנק כלשהו תובע כספים מהחברה או שמתנהלים נגדה תיקי הוצאה לפועל. יתכן שישנם הליכים משפטיים אך הם אינם קשורים לנושא חובות.

דרישת סף רביעית היא לגבי חשבונות הבנק של העסק ובעליו. המדינה רוצה לראות שהם אינם מוגבלים או מעוקלים, אפילו לא מועמדים להגבלה.

כמובן שישנן עוד כמה תנאי סף לקבלת הערבות, אך אלו הן ההגבלות העיקריות.

 

ומה לגבי מימון לעסק קטן \ מימון לעסק מתחיל ?

כל עסק צריך מימון: בין אם הון עצמי ובין אם הון של משקיעים או מלווים. ישנן דרכים שונות ואמצעים שונים להשיגם. קיימים כיום סוגים שונים של קרנות סיוע לעסקים, חלקן פרטיות, חלקן הלוואות בערבות המדינה.

כאשר נדרשת הלוואה לעסק, חשוב לברר בקפידה את זהותו של הגוף המעניק אותה. מי מכם שמתעתדים להקים עסק עשויים להסתייע גם באמצעות הלוואות חוץ בנקאיות – אשר מאפשרות קבלת הלוואה בנוסף למימון של העסק בבנק.

קל יותר לקבל הלוואה מאשר להחזירה. כל הקרנות מתנות קבלת הלוואה בעמידה בתנאי סף נדרשים; חלקן מחמירות את תנאי הזכאות ומחייבות עריכה והגשה של תכנית עסקית מדויקת ומדוקדקת שמוכחת בה היתכנות כלכלית ברמת סבירות גבוהה. אסור להתבלבל: הלוואה אינה מענק, גם כאשר התנאים שבהם היא ניתנת נתפסים כנדיבים.

כיום קיימות פתרונות מימון לעסקים קטנים וגדולים בישראל – בין אם מדובר על מימון לעסק מתחיל או מימון לעסק קיים אשר רוצה לצמוח.

 

Share This: