באראט גרופ באראט גרופ
קבל מענק לרישום פטנטים

עקבו אחרינו

geva-barat - ג׳וב שופ - facebook

הלוואות לעסקים באמצעות קרן תבור

  הלוואות לעסק בהקמה | הלוואה בערבות מדינה

ישנים אנשים המחליטים לקחת צעד בחיים ולהקים עסק משל עצמם ולא לעבוד בתור שכירים. הקמת עסק עצמאי יכולה להיות מקור הכנסה טוב ולאפשר לכם להיות הבוס של עצמכם. אך כמובן שישנם גם קשיים ואתגרים וזה פשוט דורש צורת חשיבה אחרת לגמרי. אחד האתגרים שעומדים בפני מי שמחליט להקים עסק הוא הצורך בגיוס הון לצורך הקמת העסק. נניח ואתם רוצים לפתוח חנות בגדים באחד מרחובות העיר – לשם כך תצטרכו לשכור מקום מרכזי ולשלם שכירות חודשית, להשקיע בשיפוץ המקום, ריהוט ומתקני תצוגה, רכישת הסחורה ועוד הוצאות. אמנם אתם מצפים להכנסות ממכירות אך לפני שיגיעו ההכנסות יהיו לכם לא מעט הוצאות. עבור אנשים רבים זהו המכשול בהקמת עסק. המחסור בהון עצמי הוא הסיבה מדוע אנשים מחפשים הלוואות לעסק בהקמה (אך גם הלוואה לעסק קיים באה בחשבון).

 

הלוואות לעסק בהקמה

 

כאשר צריכים הלוואות לעסק בהקמה ישנו גם חשש מתשלום הריבית. באופן טבעי אנשים חוששים להגיע למצב שהם ישקיעו בעסק כספים שמקורם בהלוואה אך בסוף גם יקבלו הוצאה נוספת של עלויות ההלוואה. מסיבה זו ישנו ביקוש רב להלוואה לעסקים קטנים ללא ריבית. הבעיה היא שהבנקים והמלווים השונים אינם נותנים הלוואות ללא ריבית מכיוון שהריבית היא הרווח של הבנק והיא הסיבה מדוע הוא בכלל מוכן לתת הלוואה. אז מה עושים כאשר רוצים הלוואה לעסק קיים או הלוואה לעסק בהקמה ללא ריבית?

הלוואה בערבות מדינה

אחת האפשרויות שעומדות בפני מי שמחפש הלוואה לעסקים קטנים ללא ריבית היא לפנות לקרן תבור. הקרן היא יוזמה של משרד התמ”ת ומטרתה לעודד הקמת עסקים חדשים המסייעים בסופו של דבר לצמיחת המשק כולו וליצירת מקומות עבודה. הקרן מאפשרת לעסקים לקבל הלוואה בערבות מדינה ובזכותה רבים מצליחים להקים עסקים חדשים או לפתח עסקים קיימים. קרן תבור מאפשרת קבלת הלוואה בערבות מדינה עבור עסקים קטנים כפי שהוזכר אך בהחלט קיים סיוע לעסקים גדולים יותר אך בקריטריונים אחרים ממה שהוזכרו.

 

קרן תבור נותנת הלוואה לעסק קיים או הלוואות לעסק בהרמה לפי קריטריונים מוגדרים אשר מבטיחים את מיטב הסיוע לעסקים החדשים והחלשים. הקרן מעניקה הלוואות לעסקים חדשים אך גם הלוואה לעסק קיים בתנאי שהוא קטן (עד למחזור שנתי של 6.25 מיליון שקל). עסקים שנמצאים תחת הגדרה זו יכולים ליהנות מהלוואה עד סכום של חצי מיליון שקל (זוהי הלוואה בערבות מדינה) אותם ניתן להחזיר בפריסת תשלומים נוחה. ניתן אפילו לקבל תקופת גרייס מה שמאפשר לכם להקים את העסק ולהתחיל לשלם את החוב רק בתקופה שהעסק יתחיל לייצר לכם הכנסות.

הלוואה בערבות מדינה

Share This: