באראט גרופ באראט גרופ
קבל מענק לרישום פטנטים

עקבו אחרינו

geva-barat - ג׳וב שופ - facebook

הלוואות כנגד תוכנית חסכון, האם הן הלוואות טובות?

רבים פונים לחברת הלוואות בצפון ומחפשים הלוואה מיידית 600,000 שקל או הלוואה מיידית עד 300,000, כל אחד לפי הצרכים שלו. כמובן שכל חברת הלוואות בצפון או כל בנק הנותן הלוואות רוצה לוודא שהכסף שלו בטוח ולכן הוא מבקש ביטחונות או ערבויות לתשלום החוב. בשביל אנו רואים מקרים בהם אנשים מבקשים הלוואה לרכישת רכב ומשעבדים את הרכב, או אנשים הלוקחים משכנתה על הבית. כל אלו הן פשוט סוגים של ביטחונות. ככל שיש לכם בטחונות יותר אמינים כך הבנק מאשר את ההלוואה ביותר קלות. תכניות חיסכון שיש לכם בבנק או במוסדות פיננסיים יכולים להיות הביטחונות שלכם כנגד ההלוואה.

 

כאשר ללווה יש תכנית חיסכון הצפויה להשתחרר בעתיד או לא יכול לגעת בה עד לנקודת היציאה. בהחלט יתכן שיש לכם חצי מיליון שקל בתוכנית חיסכון אך כרגע אתם צריכים הלוואה מידית 600000 כי אין לכם אפשרות לגעת בכסף עד תום תקופת החיסכון. במקרים שללווה יש תכנית חיסכון הוא יכול לבקש הלוואה כנגד תכנית חיסכון. במצב זה הבנק פשוט יודע שבנקודת זמן מסוימת יהיה לכם את הכסף. שימו לב שזה לא חייב להיות במתכונת של הלוואות גישור אותה אתם מחזירים בסוף תקופת הגישור. זוהי יכולה להיות למשל הלוואה מיידית עד 300000 אותה תשלמו בתשלומים חודשיים רגילים כאשר תכנית החיסכון שלכם היא הערבות של הבנק למקרה שלא תעמדו בתשלומים.

 

להלוואות טובות כנגד תכנית חיסכון יש יתרון מכיוון שהן חוסכות מכם לחפש ערבויות, הגופים המלווים סומכים על תכניות החיסכון ונותנים הלוואות בקלות יחסית. אפילו אם אתם מוגבלים בבנק, דבר שברמת העיקרון הוא מאוד בעייתי כאשר רוצים הלוואה, אתם עדייו יכולים לקבל הלוואה כנגד תכנית חיסכון. באופן אלטרנטיבי אתם יכולים לפתוח את תכנית החיסכון שלכם בטרם תקופת הפנסיה אך תידרשו לשלם 35 אחוז מס. מסיבה זו עדיף לפנות לחברת הלוואות בצפון ולקחת את ההלוואה – זה יותר זול מלשבור תכנית חיסכון בטרם הזמן.

 

 

הרבה אנשים פונים אל חברת הלוואות בצפון, או כל חברה באזור מגוריהם ושואלים את אותה השאלה – נניח אני לוקח הלוואה מיידית עד 300000, האם זה פוגע לי בפנסיה?

 

זוהי שאלה חשובה מאוד אשר אנו שומעים הרבה. ההלוואה אינה פוגעת בתכנית הפנסיה ובריביות הנצברות בה או בכל תכנית חיסכון אחרת. הקרנות משמשות כביטחונות עבור הבנק אך החזר ההלוואה לא נעשה על חשבון קרנות החיסכון. אתם משלמים בעצמכם את ההלוואה, קרנות הפנסיה שלכם הן הערבות רק במקרה שלא תצליחו לעמוד בתשלום ההלוואה.

 

Share This: