באראט גרופ באראט גרופ
קבל מענק לרישום פטנטים

עקבו אחרינו

geva-barat - ג׳וב שופ - facebook

הלוואה לעסקים קטנים בערבות מדינה – איך זה עובד

הלוואה לעסקים קטנים בערבות מדינה – איך זה עובד

הלוואה לעסקים קטנים בערבות מדינה | הלוואות בערבות מדינה

הרבה מאוד יזמים ובעלי עסקים מחפשים מקורות מימון לעסק חדש ואינם יודעים מה היא האלטרנטיבה המתאימה ביותר עבור המיזם או העסק שלהם.

אחת הבעיות של יזמים מתחילים היא המחסור בהון עצמי על מנת לממש את הרעיונות העסקיים שלהם. כמובן שהלוואות הן הדרך להשיג מקורות מימון לעסק חדש אך בפועל זה לא כזה פשוט. הבנקים או הגופים החוץ בנקאיים אשר מעניקים הלוואות אינם ממהרים לתת הלוואות לעסקים חדשים. לא מעניין אותם הפוטנציאל להצלחה של העסק אלא הערובות להחזר ההלוואה. אם ללווה אין נכסים או שם דבר אשר יכול לשמש כביטחונות יהיה לו קשה לקבל הלוואה, לפחות לא בסכום גבוה. אבל מסיבה זו בדיוק יש סיוע של המדינה וניתן לקבל הלוואה לעסקים קטנים בערבות מדינה

המדינה בוחנת את הנושא מנקודת מבט אחרת, לא מנקודת המבט האינטרסנטית הצרה של הבנק או חברת ההלוואות אשר רוצה למקסם את רווחיה, אלה מנקודת המבט הלאומית של המשק בכללותו. כאשר מבקשים הלוואות לעסקים קטנים בערבות מדינה, המדינה בהחלט מתעניינת בפוטנציאל של העסק עצמו ולא רק בהחזר ההלוואה מכיוון שזוהי הדרך להנעת הכלכלה. עסקים חדשים מגדילים את הפעילות העסקית במשק ויוצרים מקומות עבודה חדשים לכולם.

ישנם סוגים שונים של מסלולים בערבות מדינה:

  • הלוואות במסלול השקעות
  • הלוואות בערבות מדינה לעסקים בהקמה
  • הלוואות להון חוזר
  • הלוואות משולבות (מסלול הון חוזר והשקעות)
  • הלוואות בערבות מדינה
  • הלוואות לעסקים זכאות

על מנת להיות זכאים לקבל הלוואות בערבות מדינה ישנם כמה קריטריונים שבהם צריך לעמוד. מטרת הקריטריונים היא להבטיח שאת הערבויות יקבלו עסקים בעלי פוטנציאל לייצר מקומות עבודה ולתרום לכלכלה של מדינת ישראל. דרישות הסף של הלוואות לעסקים בערבות מדינה הן:

– רק לעסקים קטנים או בינוניים, כאשר עסק בעל מחזור של עד 35 מיליון שקל מוגדר כעסק קטן ועסק בעל הכנסות של עד 100 מיליון שקל מוגדר כעסק בינוני.

 

 

 

– יש להגיש הוכחות שאין חובות לרשויות המס.

– חשבון הבנק של בעל העסק לא יכול להיות מוגבל או תחת עיקול

– אם מדובר על מימון לעסק במסלול השקעות ישנה דרישה ל 20% הון עצמי.

 

הלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים

שימו לה שמדובר בהלוואות לעסקים קטנים בערבות מדינה (או עסקים בינוניים), הדגש כאן הוא על המילה ערבות. המדינה היא אינה זו שמעניקה לכם את ההלוואה, אלא גופים פרטיים (בנקים) אשר זכו במכרז לעבוד עם המדינה בתחום ההלוואות לעסקים. העסקה היא ביניכם לבין הבנק ולו אתם צריכים להחזיר את ההלוואה. המדינה משתמשת בקרנות על מנת להעמיד בטחונות לבקשת ההלוואה. מבחינת הבנק אין כאן סיכון כאשר הוא יודע שהמדינה ערבה לכך שתחזירו את ההלוואה

Share This: