באראט גרופ באראט גרופ
קבל מענק לרישום פטנטים

עקבו אחרינו

geva-barat - ג׳וב שופ - facebook

דברים שצריך לחשוב עליהם לפני שלוקחים הלוואה

בחיים לפעמים אנו צריכים הלוואה עד 300000 ללא ריבית או הלוואה בכל סכום אחר המתאים לצרכים שלנו. במציאות הכלכלית של ישראל רבים מתקשים לגמור את החודש ובמידה ונופלת עליהם הוצאה בלתי צפוייה הם צריכים ליפש הלוואות במרכז הארץ או הלוואות בדרום הארץ על מנת שיוכלו לגמר את החודש. במקרים רבים כאשר רוצים לקנות משהו יקר, כמו למשל רכב, מחפשים הלוואות במרכז הארץ על מנת שנוכל לרכוש את הרכב ולשלם עליו בתשלומים קטנים ונוחים.

 

אחת האפשרויות שיש לנו לקבלת הלוואות בדרום הארץ או הלוואות במרכז הארץ היא להשתמש בנכס שבבעלותו כביטחונות להחזר ההלוואה. נניח אנו צריכים הלוואה עד 300000 ללא ריבית ויש לנו איזה נכס נדל”ני קטן, אנו יכולים לשעבד אותו לבנק ולקבל הלוואה בקלות יחסית. אמנים הזכרתי בדוגמה הלוואה עד 300000 ללא ריבית, אך האמת שנכסים נדלנ”יים שווים הרבה יותר ולכן כאשר משעבדים אותם ניתן לקבל הלוואות בסכומים גבוהים מאוד. שימו לה שהלוואות אלו הן בדרך גם הלוואות לטווח ארוך. אם מדובר בהלוואה קטנה בשביל לסגור את החודש סביר להניח שניתן להסתפק בהלוואות בצ’קים ואין צורך לשעבד את הנכס. בהלוואות בצ’קים, הצ’קים עצמם הם הערובה של הבנק או הגוף המלווה להחזר התשלום. מדובר בסכומים קטנים יותר ואין צורך בשעבוד נכס.

 

כאשר אתם מחפשים הלוואה וצריכים להחליט האם לשעבד את הנכס או האם לקחת הלוואות בצ’קים, בעצם אתם צריכים לשקול שני דברים בו זמנית – את הסכום הדרוש לכם ואת יכולת ההחזר. בואו ונניח שאתם יכולים להסתפק בהלוואה של 500000 שקל אז אין צורך לקחת הלוואה בסכומים גבוהים יותר רק כי אתם יכולים לקבל את ההלוואה. בסופו של דבר אתם נדרשים לשלם ריבית על ההלוואה ואין צורך לקחת הלוואה בסכומים הגבוהים יותר ממה שאתם צריכים ובטח שאין צורך לשעבד את הנכס.

 

אולי עוד לפני כל זה אתם צריכים להגדיר לעצמכם את מטרת ההלוואה. אנחנו שומעים לפעמים את המושג הלוואה לכל מטרה – זה כי הבנק נותן הלוואה לכל מטרה. אבל מבחינתכם אתם לוקחים את ההלוואה למטרה מוגדרת מראש. זה לא משנה אם זו הלוואה עד 300000 ללא ריבית או הלוואה בצ’קים בסכומים קטנים יותר; זה גם לא משנה אם אלו הלוואות בדרום הארץ או הלוואות במרכז הארץ, תמיד חשוב להגדיר את המטרה הברורה.

Share This: